• تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ 
  • تعداد بازدید : 481
اهمیت اربعین ، تدبیر الهی خاندان پیامبر (ص) برای جاودان ماندن نهضت حسینی است .
پیام مدیرعامل محترم شركت توزیع نیروی برق مازندران به مناسبت اربعین حسینی
اهمیت اربعین ، تدبیر الهی خاندان پیامبر (ص) برای جاودان ماندن نهضت حسینی است .

بسم الله الرحمن الرحیم

اَللّهُمَّ الرْزُقْنی شَفاعَةَ الْحُسَیْنِ یَوْمَ الْوُرُودِ وَ ثَبِّتْ لی قَدَمَ صِدْقٍ عِنْدَکَ مَعَ الْحُسَیْنِ وَ اَصْحابِ الْحُسَیْنِ الَّذینَ بَذَلُوا مُهَجَهُمْ دُونَ الْحُسَیْنِ عَلَیْهِ السَّلامُ

خدایا شفاعت حسین (ع) را در روز موعود (به صحرای قیامت ) روزیمان گردان و قدمهای معنوی مان را در راه خودت با حسین (ع) و یاران آن حضرت که بی دریغ جان خودشان را در راه حسین (ع) فدا کرده ا ند ثابت بدار .

اهمیت اربعین ، تدبیر  الهی خاندان پیامبر (ص) برای جاودان ماندن نهضت حسینی است .

اهمیت اساسی اربعين در آن است كه در اين روز٬ با تدبير الهي خاندان پيامبر (ص)٬ ياد نهضت حسيني براي هميشه جاودانه و اين كار پايه گذاري شد. اگر بازماندگان شهدا و صاحبان اصلي٬ در حوادث گوناگون از قبيل شهادت حسين بن علي (ع) در عاشورا به حفظ ياد و آثار شهادت كمر نبندند٬ نسلهاي بعد٬ از دستاورد شهادت استفاده زيادي نخواهند برد.

یاد حضرت حسین بن علی (ع) با هر اربعین ، حرمتی فزون تر می یابد  ، زیرا گرامیداشت چهلمین روز شهادت آن پرچمدار بزرگ اسلام  و یاران باوفایش، زنده نگهداشتن یاد و خاطره  آن حضرت و پاسداری از ارزش های معنوی است .

آری ،اربعین عزیزترین و برگزیده ترین بندگان خالص و نجیب خدا که در راه احیای دین و شریعت ناب اسلامی و هر انچه در این دنیای هستی و فانی داشتند ، برای رضای خداوند باری تعالی تقدیم کردند ، جاوید و بی مرگ است  .

چه بسیار عزیزان ، دلدادگان و دلباختگانی  که برای همنوایی با زینب کبری (س) و ابراز ارادت  و ولایتمداری به خاندان رسول الله (ص) از سراسر جهان در تجمع بزرگ اربعین در کربلای معلا حضور می یابند و از اعماق دل ، لبیک یا حسین را سر می دهند .

یکی از سرگذشت های جاودانه تاریخ اسلام  ، یاد بزرگ سردار دشت کربلا ، حضرت حسین بن علی علیه السلام است .

حركت امام حسين عليه السلام براي اقامه حق و عدل بود، تمام آثار و گفتار آن بزرگوار و نيز گفتاري كه درباره آن  حضرت از آیات و احادیث  نقل شده است اين مطلب را روشن مي كند كه هدف٬ اقامه حق و عدل و دين خدا و ايجاد حاكميت شريعت و برهم زدن بنيان ظلم و جور و طغيان بوده است.

رمز زنده ماندن واقعه  تاریخی عاشورا نیز مجاهدات و تبیین و افشاگری زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) بود  اگر زينب كبري (س) و امام سّجاد (ع) در آن روزهاي اسارت چه در همان عصر عاشورا در كربلا و چه در روزهاي بعد در راه شام و كوفه و خود شهر شام و بعد از آن در زيارت كربلا و عزيمت به مدينه و در طول سالهاي متمادي كه اين بزرگواران زنده ماندند مجاهدات و تبيين و افشاگري نكرده بودند و حقيقت فلسفه عاشورا و هدف حسين بن علي و ظلم دشمن را بيان نميكردند٬ واقعه عاشورا تا امروز٬ جوشان و زنده و مشتعل نمي ماند.

اینجانب ضمن تسلیت و تعزیت  اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) سالار و سرور شهیدان کربلا و 72 تن از یاران باوفایش به پیشگاه حضرت ولیعصر  (عج)  ، مقام معظم رهبری  و مردم  ولایت مدار استان  مازندران و همکاران عزیز، امیدوارم همواره از رهروان راستین آن حضرت در  تمام ابعاد زندگی شخصی و خانوادگی و اداری و اجتما عی باشیم .                              

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.15.0
    V6.0.15.0