شنبه, 30 دی 1396 |English

عنوان : استراتژی صنعت برق حمایت از صنایع است
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ 
ساعت : ۸:۴۸:۱۲
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران

استراتژی صنعت برق حمایت از صنایع است

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با تاکید بر صرفه جویی انرژی در ساختمان ها و صنایع گفت: استراتژی صنعت برق استمرار فعالیت صنایع و حمایت از آن است .

قاسم شهابی در سمینار آموزشی صرفه جویی و برچسب  انرژی در ساختمان ها که با حضور کارشناسان ارشد وزارت نیرو و توانیر و سازمان بهینه سازی مصرف انرژی ایران در محل باشگاه برق ساری برگزار شد، اظهار کرد: امروزه  باید مدیریت مصرف منابع انرژی به ویژه مدیریت مصرف برق در سرلوحه وظایف متولیان امور برق و نیز مشترکین قرار گیرد .

وی افزود:  اتخاذ سیاست ها در مدیریت مصرف بایستی به گونه ای باشد که موجب کاهش در تولید صنایع ، کاهش در راندمان کاری ادارات و سازمانها و موجب کاهش در  کیفیت و سطح رفاه زندگی نشود .

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، با بیان اینکه با پیشرفت تکنولوژی در سالهای اخیر انگیزه برای مدیریت مصرف افزایش یافته است، ادامه داد: ساخت تجهیزات با راندمان بالاتر، تولید با بهره وری بیشتر، تولید وسایل روشنایی ، سرمایشی و گرمایشی کم مصرف، بهبود استاندارد های ساختمان سازی و ... از مواردی است که باعث بهبود و افزایش بازده در مصرف برق می شود .

به گفته شهابی، استراتژی  صنعت برق استمرار فعالیت صنایع و حمایت از آنها به دلیل مولد بودنشان است و در عین حال باید تلاش همه بر بهبود اصلاح الگوی مصرف در سازمانها و افزایش بازدهی تجهیزات و کاهش مصارف غیر ضروری به ویژه در ساعات اوج بار فصل تابستان باشد .

وی افزود:  با این اقدامات به تحقق اهداف وزارت نیرو و صنعت برق در راستای برنامه های مدیریت بار کمک خواهیم کرد .

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، ابراز داشت:  سمینار آموزشی صرفه جویی و برچسب انرژی در ساختمان ها با حضور نمایندگان شرکت های تابعه  و وابسته به وزارت نیرو در مازندران تعمیرات انتقال نیروی شمال(تانش) ، برق آرای شمال و موسسه آموزش عالی علمی کاربردی صنعت آب و برق مازندران و مدیران و معاونین مدیریت مصرف استان با محوریت اصلاح الگوی مصرف برق و انرژی در ادارات و تعیین رتبه و بر چسب انرژی  در ساختمانهای اداری برگزار شده است .

شهابی با بیان اینکه وضعیت مصرف برق در شرکت توزیع برق مازندران به گونه ای است که بین حداقل مصرف و حداکثر آن تناسب خوبی وجود ندارد ، ادامه داد: بررسی نمودار انرژی تحویلی روزانه این شرکت در سال جاری نشان می دهد میزان مصرف در ایام گرم سال نسبت به ایام سرد سال حدود سه برابر اختلاف وجود داردافزود: این نمودار مصرف برق روزانه در حوزه خدمات رسانی این شرکت ( از گلوگاه تا آمل و فریدونکنار) نشان می دهد میزان پیک غیر همزمان در تاریخ ۲۴ مرداد ماه سال جاری به میزان ۱۷۴۴ مگاوات
بوده است 

وی در ادامه گفت: انتظار می رود سازمانهای دولتی با رعایت الگوی صحیح مصرف انرژی نسبت به کاهش آن به ویژه در ساعات گرم روزهای تابستان اقدامات شایسته ای در پیش بگیرند .

شهابی با اشاره به اقدامات وزارت نیرو در بحث رعایت الگوی صحیح مصرف انرژِی، تصریح کرد: وزارت نیرو با تعیین برچسب انرژِی ساختمانهای خود را بر اساس استاندارد، اجباری خواهد کرد .

وی افزود: در همین راستا و برای حساس سازی و ارتقاء آگاهی و دانش متولیان و مجریان امر ، شرکت توزیع برق استان نسبت به برگزاری این سمینار با رویکرد تعیین رتبه انرژیِ ساختمان اقدام کرده است .

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، ابراز داشت: مدیریت مصرف یک باور و فرهنگ است چنانچه بنابر منویات مقام معظم رهبری مدیریت مصرف یکی از شاخص های اقتصاد مقاومتی است .

شهابی ، در ادامه تصریح کرد: در کشور ما مدیریت مصرف جای کار دارد و این بخش دامنه وسیعی دارد که باید در رفتار همه ما نمود عینی پیدا کند .

وی در پایان با ابراز امیدواری از اینکه مدیریت مصرف در همه ابعاد زندگی مردم جامعه کاربردی شود ، افزود:  البته خانواده وزارت نیرو در نهادینه شدن مدیریت مصرف نقش تعیین کننده دارد و بر این اساس موضوع تعیین رتبه و برچسب انرژی ساختمانهای این وزارت بر اساس استاندارد اجباری ، در دستور کار قرار گرفت

 

 


نمایش تعداد بازدیدها : 230

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8