شنبه, 30 دی 1396 |English

عنوان : كاهش 66 درصدی سرقت تجهیزات برق در مازندران
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ 
ساعت : ۸:۴۴:۳۳
نبوی مدیر حراست شرکت توزیع برق مازندران :

کاهش 66 درصدی سرقت تجهیزات برق در مازندران


سرقت شبکه های توزیع برق علاوه بر بار مالی زیاد برای دولت و مردم ، امنیت عمومی را به مخاطره می اندازد .

مدیر حراست شرکت توزیع برق مازندران از کاهش 66 درصدی میزان سرقت لوازم و تجهیزات برق مازندران خبر داد .

مهندس اسماعیل نبوی در نشست پیشگیری از وقوع جرم در ساری گفت : سرقت تجهیزات شبکه های توزیع برق علاوه بر اینکه بار مالی زیادی برای دولت و مردم در پی دارد ؛ امنیت عمومی را به مخاطره  می اندازد .

وی افزود : در سال 94 تعداد 915 فقره و در سال  95 تعداد 249 فقره سرقت در حوزه توزیع برق مازندران اتفاق افتاد که منجر به دستگیری 130 نفر شده است .

مدیر حراست شرکت توزیع برق مازندران ایجاد خاموشی و قطع برق ، مختل شدن خدمت رسانی دستگاههای خدماتی به مردم ، ایجاد نارضایتی عمومی ، اخلال در نظم ، امنیت و آسایش عمومی جامعه ، ایجاد خسارات فراوان اقتصادی  به شرکت برق و مردم از جمله مشکلاتی دانست که دراثر سرقت تجهیزات شبکه های توزیع برق بوجود می آید .

نبوی خاطرنشان کرد : سرقت یکی از جرایم مهم و شایع جوامع بشری است و پیشگیری از وقوع جرایم از جمله سرقت ، حسب قانون به عهده قوه قضاییه و نیروی انتظامی است و دیگر دستگاههای دولتی و خصوصی موظفند در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند .

وی اظهار  داشت : در سال 94 جمعا" 32 هزار کیلوگرم سیم مسی و 432 کیلوگرم کابل و در سال 95 تاکنون جمعا" 9هزار و بیست و هشت کیلوگرم سیم مسی به سرقت رفته است .

مدیر حراست شرکت توزیع برق مازندران در خصوص خسارات اقتصادی که بر اثر سرقت تجهیزات برق به شرکت برق و دولت وارد می شود قابل تامل و نگران کننده خواند و یاداور شد : امار سرقت ها در سال 93 و 94 بیانگر رشد بالای سرقت لوازم و تجهیزات برقی بوده که در سال 93 بیش از 44 هزار کیلوگرم و در سال 94 بیش از 32 هزار کیلوگرم سیم مسی به سرقت رفته و در سرقت کابل نیزسالهای 93 و 94 جمعا" 915 کیلوگرم انواع کابل و 2416 فقره سرقت صورت گرفته و منجر به دستگیری 19 نفر شده است.  


نمایش تعداد بازدیدها : 308

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8